вівторок, 26 квітня 2022 р.

 Диктанти для учнів початкових класів

  1. Творчий диктант. Прикметник. 3 клас. 53 слова

Рідний край! Починається він із батьківського порога, стежини до хати, що ніжно стелиться в садочку. А ще він починається із маминої пісні колискової. Для кожної людини найдорожчий той край, де вона народилася, звідки пішла у світ. А для нас найдорожче наше рідне село Пістинь. Тут жили наші діди-прадіди. Тут корінь нашого славного роду.

  1. Вибірковий диктант. Іменник. 2 клас. 47 слів

Кожна людина завжди з великою любов’ю і душевним трепетом згадує місце де народилася, де минуло її дитинство… Те родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини, де живуть мама і тато, бабуся і дідусь, брати і сестри. І якщо скласти маленькі батьківщини кожного з нас, вийде велика держава Україна.

  1. Контрольний диктант. Іменники.3 клас. 52 слова

Ріка гуцулів

Черемош – це Гуцульщина. Він живе, думає та й говорить… І багато, багато знає, не одне бачив, не одне чув… Свідок усього того, що колись тут було й минуло, пропало, в непам’ять пішло.

В шумах Черемоша історія віків… День і ніч шумить він – шуміти не перестане, безконечну повість – історію Гуцульщини розповідає.

  1. Пояснювальний диктант. Дієслово. 3 клас. 53 слова

Колядки моєї бабусі

Ще змалку, слухаючи розповіді своєї старенької бабусі про свято Різдво. Я уявою переносилася у минуле і нібито ставало свідком тих надзвичайно цікавих подій у моєму селі. Особливо запам’яталися  мені бабусині оповіді про колядування.

Бабуся колядувала. А в її очах світилася радість, спогад про минуле. Її слова відкривали скарбницю народної мудрості.

  1. Головні члени речення. Дієслово. 4 клас. 76 слів

Батьківщина

Це слово росте з нами тихо, як тихо ростуть дерева, сходить сонце, розцвітає квітка. Як тихо світить веселка і гладить по голівці дитину рідна ненька. У кожного є на світі своя Батьківщина. Для нас – це прекрасний метелик, улюблений край, наше рідне село. Батьківська оселя, пташка, яка залетіла у кімнату, стежка, протоптана в перші роки життя дитячими ніжками – все це рідний край, який дав нам сили для злету.

Це сторона, яка пам’ятає минуле і чекає майбутнього.

  1. Пояснювальний диктант. 3 клас. 52 слова

Полонина попаді

Тут, мов у казці! Дух захоплює. Синь, синь і синь… верхи, верхи, верхи-верхи, мов застиглі блакитні хвилі, а по них ходять заблукані тіні хмар. Далека Говерла піавприкрилася прозористим серпанком і задумалась. Шпиці пописалися  Ребрами, яскраво відсвічуючи на сонці, а там розлігся масивний Піп Іван, мов мертвий колосальний звір задубів.

За Іваном Франком

  1. Пояснювальний диктант. Власні та загальні назви. Іменник. 2 клас

Окраса гір

Коні- це особлива окраса і гордість Гуцульщини. З – поміж усіх гірських племен Європи, лише гуцули споконвіку були вершниками. Звідси – не один звичай, звідси – стрій , в тому числі й жіночий: замість спідниці – запаски, пристосовані для кінної їзди.

  1. Контрольний диктант. Речення. 2 клас. 36 слів

Народна пісня

Скільки в небі зірок, стільки в скарбниці нашого фольклору народних  пісень. Та й хто їх лічить? Хто знає обсяг та іскристу потужність силу-силенної і зірок, і народних пісень? Та хіба їх всіх перелічити?

  1. Барвінковий край . 46 слів

Благословенний і чарівним вважається той край, де барвінок росте. А росте він у Карпатах, Лісостепу, Західному Поліссі, переважно у дубових та дубово-грабових лісах.

На усіх наших сільських і не тільки сільських квітниках стелиться цей вічнозелений чагарник. Тому й нашу Україну називають барвінковим краєм.

Немає коментарів:

Дописати коментар

  Розвивальні творчі вправи з української мови 1-2 класи Вправи на розвиток мислення. Вилучення зайвого 1) кавун, м’яч, огірок, яблуко ;...